esmaspäev, Jaanuar 01, 2007

HEAD UUT AASTAT!

HEAD UUT AASTAT!
Mida arvata sellest, kui kõik enne aasta lõppu su elust ära kaob? Hävines kompuutri kõvaketas (mille küll Harry taastas, aga senimaani pole mul suurt midagi vanast vaja läinud) ning suurim hajameelsuse tipp - paigutasin kuskile oma mobla. Tean täpset trajektoori sellest hetkest mil telefoni viimati nägin ja enam ei leidnud. See oli 15 min ajavahemik... Mida pole, seda pole... Nii, et kui ma sulle ei helista, siis lihtsalt... mul pole su numbrit.
Ise selles aastavahetuse ja uue alguse tuhinas pean seda kuidagi sümboolseks! Kuidas iganes seda nüüd mõista...

See selleks.... Tegelikult HEAD UUT AASTAT KÕIGILE! Ja salasoovide täitumist!
Mis olid sinu uue aasta lubadused? Mida ootad uuelt aastalt?
Ma ei ole juba end aastaid piinanud lubadustega, sest väga stressavalt mõjub see, kui paari nädala pärast leiad, et lubadused juba umbe jooksnud.
Aga mõnus oli vana aasta viimasel varahommikul end taas saunast leida ning seekord kasutasin saunateenust. Nimelt nühkimis tehnikud nühkisid mult seitse nahka! (Kui oma scrubimis aega kinni panime, siis saunamutt ütles, et on täna 8 "scrubbing technicians available")
Uue aasta lävepakk on aga olnud alati minu jaoks kuiagi eriliselt pidulik!
Nüüdseks on ta ületatud ning aasta esimene päev möödus kerges peavalus ning enamasti voodis lebotades. Homme on jälle päev!

Uus-aasta pidu Eesti Majas oli seekord teatriteemaline. Kuidagi väga meeleolukas oli ka selleks ettevalmistamine. Küpsetasin rekordarvu pannkooke - 55 tükki! Noolisin terve päeva Malli tehtud jõulujooki (teate küll seda marjad viina peal või vastupidi) ning pidutuju tuli koos marjadega!

Õhtune PROGRAMM oli järgmine:
  • Rahvalikud lood... Akordionipalade poppurrii. Esitavad Liisi Lepalind ja Teele Tiganik
  • Luulepõimik.... Omalooming. Esitab Aap-Gustav Tobreluts
  • Operetiviise... “See sündis lõunas”, “Tule tagasi Sorrentosse”. Esitab Tõnu Tõukeratas, kaastegevad Roosi Okas, Kirsi Õis, Enno Huljar ja Villu Vedru
  • Eksootiline külakost... Tants küünaldega. Esitavad Diona ja Levina
  • Teatriõhtu. Neil Simoni lühinäidend “Kokkulepe”.
Isa - Tõnu Tõukeratas
Anton (poeg) - Kalju Kindel
Neiu lõbumajast - Roosi Okas
Näitejuht - Jaana Lind

OSATÄITJAD KOGU ÕHTU JOOKSUL

Teatri direktor Aap-Gustav Tobreluts - Edgar Kaskla
Piletikontroll Kessu Sisselasi - Mall Arusalu
Kohanäitaja, garderoobi tädi Zoja Puhur - Leila McLaughlin
Orkestrant - Sven Hansen
Teatrikohviku personal
Jaak Paak - Johannes Nukk
Elmar Prill - Valdur Kaskla
Peakokk Napoleon Punapart -Jüri Tint
Näitejuht Jaana Lind - Astra Shore
Näitlejad
Kalju Kindel - Aivar Kokamägi
Tõnu Tõukeratas -Matti Riivald
Roosi Okas -Eeve Sork
Villu Vedru - Markus Riivald
Enno Huljar - Adam Riivald
Akordionistid
Liisi Lepalind - Helge Laan
Teele Tiganik - Kaie Pallo
Eksootikatantsijad Diona ja Levina - Diana Tan ja Leila McLaughlin
Operetilaulja Tõnu Tõukeratas - Matti Riivald
Klaverisaatja Anna Asu - Kaie Pallo
Päevapiltnik Kirsi Õis - Paula Riivald
Pealtvaatajad - Sina ja tema ka

Kui kellegile pakub aga huvi nabatants, siis seda saab jälgida siit lingilt. Algus natuke venib, kuna meil oli tuledega tehniline probleem. Ja muidugi tahan ma ära märkida, et kriitikaga olge hellad, sest minu nabatantsu kogemus on vaid kaks korda harjutamist. Hää oll õnne puusi hööritada! :)
Pööretega siis uude aastasse!

laupäev, Detsember 30, 2006

KLASSI KOKKUTULEK

Leila, Kristi, Tiia, Irene
Mulle meeldivad traditsioonid! Olgu ta siis Pikkujoulu Helena juures või Tänupüha kalkunisööma Harry sõpradega või siis üks uuemaid traditsioone - aastalõpureis Irene juurde.
Irene elab San Francisco külje all. Juba kolmandat aastat järjest oleme Kristiga oma plaanid aastalõpuks niimoodi sättinud, et saaksime end Irene sünnipäevaks sinna kanti lennutanud/sõidutanud.
Klassi kokkutulek sellepärast, et Kristi, Irene ja mina oleme käinud Pärnu 1. keskkooli samas klassis 11 aastat.
Kõik oleme Kaliforniasse sattunud erinevatel aegadel ja põhjustel. Nüüd tundub mineviku side kuidagi eriliselt eriline.
Paar päeva kulgesid kärmelt, aga suht rahulikus ja rahustavas tempos. Millegipärast õnnestub mul lõõgastumine alati seal kenasti.
Askeldasime mõnusalt köögis, imetlesime San Francisco Bay vaadet otse elutoa aknast, tegime pika jalutuskäigu üles ja allamäge, küpsetasime lihapirukaid, värvisime keraamikakohas igaüks endale oma mälestused ning nagu alati, magan ma end seal külas olles alati kenasti välja...
Uus aasta võib tulla...

esmaspäev, Detsember 25, 2006

JÕULUAEG - MIS TEGELIKULT TEHTI!?

Jõuluvana tuli...
Pidustused olid...
Jõululaupäeva hommikul sai Jaanaga saunas ennast vana eesti kombe kohaselt puhtaks nühitud ja hing ära leilitatud ning sellega seoses pühadele eriline tempel peale pandud. Veel enne kui vana aasta omadega mäele saab, on sama teekond plaanis vana aasata viimasel päeval!
Sellega jõululaupäeva mõnud ei lõppenud. Tegin varase söömingu ja siis põrutasime Los Angelese Downtowni, kus on jää! Vabaõhu uisuväli! Ossa pagan! Ossa poiss! Mina tegin mõned tiirud ja Harry vaatas pealt, ise mõnusalt pärnaõie-mündi teed meega libistades. (Hiina termos, mis sai muretsetud vene peoks oma aasta tagasi, kulus marjaks ära!)
Varsti jõudsid ka Kristi-Kalmer-Karina ka kohale ning istusime seal uisuvälja kõrval, tulede säras ja nüüd juba natuke kargemas õhtus päris pikka aega. Lasime hea maitsta teeveel ja lisaks sellele oli kaasas koogikest ja väikestes pudelites kangemat salakaubakraami (Killershnapse, Vana Tallinn ja Lakka).
Pershing Square liuväljal...
Vat, no oli vast jõul! Pühad jätkuvad...

laupäev, Detsember 23, 2006

JÕULUAEG

Tuli talv ja tulid tuisud,
jänes ostis uued uisud.
Sõitis päeva, sõitis kaks,
vaatab peeglist - ikka paks.KAUNEID PÜHI KÕIGILE!

TÜHI LEHT

Sellist katastroofi pole veel enne mul juhtunud!
Nimelt, kaks päeva tagasi hakkas mu kompuutri sisemus kolisema ja ühtäkki oli kogu mu arvutiminevik minema pühitud.
Vaikselt, iga tund tuleb mulle meelde, mis ma kõik kaotasin.... Isiklikud kirjad, palju muusikat ja audioraamatuid, igasugu väiksemad ja suuremad projektid, aadressid jne. jne. Ma ei taha mõeldagi!
Ma ei oska kuskilt pihta hakata!
Hetkel on mu kompuutris vaid ainuke programm ja sellesk on interneti browser Firefox. Käidud rajad ja lingid.... kõik läinud!
On muidugi lootust, et Harry midagi välja mõtleb, aga seniks, harjugem puhta tulevikuga!
Aga samas on selline uuesti alustamise tunne! Eriline uue hooga alustamise tunne! Sümboolne aastavahetus...

neljapäev, Detsember 21, 2006

PARAJA SUURUSEGA KAUSS

Ja lausa kristallist!
Paraja suurusega kauss on mul siis lõpuks olemas. Sinna saab sisse väga edukalt kasuka-salatit ning muid kihilisi värke. Mõned päevad tagasi tegin sinna "Vaese talutüdruku". See on siis magustoit röstitud leivapuru ning kohupiimavahuga.
Rääkides kristallist... Ma ei tea, mis mulle sisse on läinud, kuid ühtäkki tahaks ma oma elamises näha kristalli. Aastaid on kristall tundunud kuidagi... ma ei oskagi seletada... teda on lapsepõlves olnud liiga palju. Kõik need vaasid, vaagnad, kausid, bokaalid, klaasid, suitsutoosidki kristallist.... Ja nii igas majas. No jääb nagu mingi kohustusliku elemendi tunne.
Nüüd ühtäkki vaatan ma poodides taas kristalli! Kasuka kauss on olemas, nüüd tahaks ka kartulisalati kaussi ja veiniklaase.
Igatahes, minu silmis on kristall taas au sees....

pühapäev, Detsember 10, 2006

MASSILINE NAISTE ja TITTEDE KOGUNEMINE

Naisi muutkui tuli ja tuli! Lõpuks oli terve tuba mokalaata täis!
On juba aastatepikkune traditsioon, et detsembri algul koguneme Helena juures. Kutsume seda soomepäraselt Pikkujouluks. Ei tea ja ei mäleta kuidas küll selline nimi külge jäi?! Aga nii ta meie meeltes juba aastaid istub!
See pidu ei ole sugugi nii pikuke nagu nime järgi otsustada võiks. Jõulusööki lõpmatuseni, jõulujooki rohkelt.
Alati ka kingitused. Juba teist aastat järjest korraldasime nn.
Valge Elevandi kingivahetuse. Kes ei tea, räägin täpsemalt... Nimelt, meil kõigil on kindlasti kodus üks nn. kingituste kapp, kuhu on kogunenud asju, mis on mõeldud äkilisteks väljaminekuteks! Seal leidub kindlasti korralik sünnipäevakingitus, mis rõõmustaks ükskõik keda meist. Aga kohe kindlasti on seal kingikapis ka mõni selline ese, mille oled ise aastaid tagasi saanud ja see ei leia kuidagi kasutust! Nii võib seal olla jõulukuuse-lõhnaline pesuvahendite komplekt või küünlad- pildiraamid, mis sinu interjööriga mitte kunagi ei lähe klappima jne. Vot, just selle ülearuse sealt kapinurgast pakid uhkelt ära ning tuled oma valge elevandiga peole. Osalejate vahel on järjekorra numbriloos. Ja siis hakkab kingivahetus peale! Nr. 1 valib laua pealt kingituse ja avab selle. Nr. 2-l on võimalus kas endale "varastada" nr. 1 kingitus või laua pealt uus kink valida. Kui nr. 3 leiab, et ta soovib kas nr. 2 või nr. 1 kingitust, siis ta saab selle endale või võtab laualt avamata kingituse. Kui ta valis nr. 1 kingi, siis nr. 1 saab uuesti valida. Ja nii kuni ring täis. Nr. 1 on kõige parem olla, sest temal jääb viimane sõna. Kui ring täis, võib teha veel ühe ringi. Sedakorda on kõik kingid avatud. Sa saad jätta omale juba omandatud kingituse või saad varastada ükskõik kellelt endale uue ja siis see, kellelt varastati, valib endale ka uue kingi. No, loodan, et saite aru....
Igatahes... mõnus algus jõulukuule ja jõulutundele sai selle koosviibimisega kindlasti loodud! Ja nagu piltide pealt võite ise järeldada - põhitähelepanu oli tittedel ja rasedatel! :) Kui ikka last oma sülle ei krabanud, ega siis naljalt pildile ei jäänud kah! Või ega keegi kippunud pilti tegema :) Avastasin, et minu pildivalikus oli igal pildil kas tited või rasedad.
Karina (3 ja pool kuud) ja Luukas (6 kuud) käisid käest kätte...
ja olid super-beebid
Sini-must-valged rasedad
Peaaegu kõik on pildil
Ma pean ütlema, et vaikselt hakkab see jõulumeeleolu minuni jõudma. Ja päris helgeks võtab! Veel mõned päevad tagasi oli mu ainus soov jalad seina peale visata ja lamada, lamada... ning lõpuks ka telekaekraan lahti saada või lihtsalt netis ringi surfata.
On olnud liiga tihe. Nii tööl kui isiklikus elus! Ja kingipakid ootasid pakkijat! Millegipärast on saanud minu kohustuseks Harry ema ja isa paki kokku panemine. Õnneks mitte kõige suurema sõjaga sain Harry poodi ja nii nüüd on ka kingitused pakitud! Harry nimelt on väga hea pakkija ja nüüd on tal ka edaspidi amet olemas! Tema paneb paberi ümber, mina kaunistan paelte ja tottudega.
Jõulud võivad tasapisi tulla...

laupäev, Detsember 02, 2006

KAPSAD VIISID MIND RIVIST VÄLJA!

Arvake ära, mitu potskut mulgikapsast ma kokku keetsin? Mitu purki praekapsast mul kokku tuli? Mitmesse purki mahtus 2 potitäit suppi?
Reede õhtuks tabas mind väike väsimuskriis. 3 õhtut järjest keetsin ja segasin ja purgitasin.... ja tuli kokku rekordiline arv kapsakraami. Ehmusin sellest lausa ära, sest mul pole kunagi nii palju seda kaupa olnud. Kartsin, et ehk ei lähe müügiks...
Tänane jõululaat tasus aga ära kogu selle kulutatud aja. Loosi läks kõik ja rohkemgi veel! Maha sai müüdud 50 potskut mulgikapsast! (Sorry Helena, Aigi ja Kristi... ka teie purgid läksid loosi, aga panen homme paja uuesti tulele!) Lisaks sellele sain lahti 25-st purgist praekapsast ning umbes 20-st supiportsust.
Kus oli kraamil minekut! Mul oli degusteerimisvariandid kohe müügilaual ning see vist selle kraami minema viiski!
Aga kapsaid ma ei suuda maitsta nüüd vähemalt.... paar päeva!
Tulud (ja ka lõpuks otsustasin ka et kulud) lähevad kõik õilsa eesmärgiga toetamaks projekti "Kodu kauniks!" Sedakorda siis Eesti Maja iluremonti.Viimased laadalised...
Verivorstimüük läks ka väga edukalt. Jutud meie suurepärastest verivorstidest levisid kulutulena ning tellimusi tuli rohkem kui ootasime. Kel reede õhtul midagi teha ei ole, siis tulge vorste siduma! Sest uus ports vajab tegemist....
Nüüd ma tahan aga paar päeva puhata ja vaid oma asjadega tegeleda!