No tõenäoliselt on teil siibris sellest süstimise ja rohtude jutust, seda enam kui midagi suurt aru ei saa. Kuuldavasti kõik see terminoloogia ja ajastus ajab nii mõnelgi teil pea huugama. Panen siis vahelduseks ülesse pilte, mis suure suve tõttu siia on jäänud panemata.
Hiliskevadel võtsin DreamDinners‘isse oma kaamera kaasa, et aimu anda teile mis seal täpselt toimub. Käin seal tavaliselt kahel hommikul. Teisipäevati on nö. kauba- ja ettevalmistuse päev. Siis lahkun kodust kuskil 6.20. Sinna jõuan kell 7. Sellistel hommikutel on meid tavaliselt seal 3 või 4. Suurte kastidega on meile saabunud lihakraam ja muud toorained, mis on siis vaja ära mahutada kas sügavkülmikutesse, külmutuskappi või ka lihtsalt riiulisse. Kui asjad ära paigutatud, siis on terve nimekiri ettevalmistustöid, mis terveks nädalaks vaja ära teha. Kutsume seda nimekirja Honey-do-list’iks. Näiteks on vaja mõnikord väikestesse kilekottidesse valmis mõõta 1/3 mõõtühikut purustatud kreeka pähkleid või väikesesse topsikusse valmis panna magushapu kaste. Valmis on vaja pakendada ka pastta, mõnikord on vaja valmis teha mingi maitseaine segu, lahti lõigata või ühesuurusteks kuubikuteks jne. jne. Peale neid hommikusi töötunde lähen Helenile kooli järgi.
Reede hommikuti lähen 8.30ks, et avada siis juba nn. sessioon. Mina pean lahkuma kell 13.15, et jõuda Helenile kooli järgi. Minuga tavaliselt on veel kas üks või kaks töölist. Ja siin siis pildikogu:

Sellel hommikul olime neljakesi. Kim, mina, Beverly (üks bossudest) ja Nina. Rääkides töölistest, siis enamusele on see nö. teine töökoht. Samuti on kooli kõrvalt on lihtne end kuskil graafikus suruda. Nina lõpetas oma kooli ning läks edasi Sacramentosse. Temaga oli küll päris hea koos töötada, aga talle pidi alati näpuga näitama, et mida järgmisena. Ta oli seal olnud sama kaua kui mina, kuid tal täiesti puudub omaalgatuslik nägemus. Kimi ma tunnen vähe, sest tema on tavaliselt õhtul või pärastlõunatel. Beverly ja Duffy on väga head bossud. Seda räägivad kõik. Lisaks on veel meil Amy, kes käis samas koolis kus Nina, aga temal on veel aastake ning temaga on lust koos olla. Töö sujub ja on teada, et kõik saab tehtud ning ei kulu lisaenergiat lapsehoidmise peale. Samuti on Susan, kes on siis on kuskil 50-aastane. Hästi tore naisterahvas, hästi töökas ja lojaalne. Kelly ja Lisa on ainult õhtuti, aga mina olen nendega üliharva. Lisa on sääne, kes nii kui tööle tuleb, tahab sealt kohe ära. Kelly on hästi lõbus tüüp. Veel on meil Michelle, kes on hästi nooruke, kuid palju oma noore elu kohta läbi elanud. Esimsed kaks korda, kui ma temaga töötasin, siis tundus, et super, aga nüüd on ta selline, kellega on kohe ebamugav töötada. Alati unine, väsinud, tujutu ning nüüdsest on ka selline, kelle peale loota ei saa, sest paar korda hiljaks jäänud. Noorus, mis muud!

Siin on siis station‘id e. siis nn. tööjaam. All on külmutuskapp, kuhu saab panna ekstra toiduained ning sulgemisel ka mõningaid pudeleid või konteinereid. Selliseid tööjaamu on 6.

Tööjaama ülemisel riiulil on retsept. Tavaliselt on igas tööjaamas kas kaks või kolm erinevat retsepti. Samuti on seal kõik maitseained vastavate mõõtelusikatega. Külmutuskapi osas on siis konteinerid toorainetega, mida selles tööjaamas vaja läheb. Igal toorainel on juures ka siis mõõtelusikas või nõu.

Siin valmib Jambolaya. Antud toit läheb siis küpsetusnõusse, mille siis koju jõudes sügavkülma võid panna ning paar päeva enne plaanitavat küpsetamist siis sulama võtad. Enamasti on toidud sellised, mis paned kilekottidesse, see pildiseerija mul küll nüüd puudub. Mul on aga kilekoti toidust pilt kunagises varasemas postituses. Vaata siit!

Retseptid on siis kas 3- või 6 portsijonilised. Ühel pool on retsept kuuele, teisel kolmele. Keerad siis ümber, kui teed väiksema. Igal kuul on umbes 15 erinevat retsepti. Menüü vahetub iga kuu. Iga kuu alguses püüame meelde jätta, et missuguses tööjaamas on miskit. Kuu lõpuks on kõik selge. Ja siis tuleb taas vahetus.

Tööjaamde kõrval on sellised väikesed riiulikesed/lauakesed, kus on siis peal tavaliselt vedelad lisandid. Näiteks oliiviõli, soya kaste, erinevad äädikad jne. ja nende kõrval kohe vastavad mõõtühiku topsikud. Kõikidel pudelikestel ja topsikutel on vastavad sildid peal. Iga kuu lõpus koristatakse ja pestakse kõik ära ning vajadusel muudetakse sildikesed.

Siin on siis põlled kliendidele ning mõõtetopsikud ja lusikad ning ka konteinerid.

See on nn. kliedi külmutuskapp. Iga riiul on sessiooni ajal nimeline. Kui on retsept valmis, siis viid oma toidu külmutuskappi oma riiulile.

Ja siin veel kord üldvaade tööjaamadele.