alguses HELP! ja siis HURRAA!

Bloged in pereelu,tehnika by lennuk Monday April 14, 2008

Appi! Just niimoodi karjusin ma mõttes, kui Harry tuli välja plaaniga, et meie valgustus peaks olema automatiseeritud. Mis omakorda tähendab rohkem pulte ja  ma ei tea mida veel…                      

Alles ma sain selgeks meie telekasüsteemid ja nüüd jälle midagi uut. Mul kulus tükk aega enne kui oskasin telekat täisvereliselt kasutada. Meil käib ju kõik kompuutri pealt ning puldist ainult sageli ei piisa, peab kasutama ka selleks puhuks spets klaviatuuri. Alguses oli ikka nii, et jääb või mõni programm vaatamata (kui just tehnikainimest käepärast ei olnud võtta), aga pikapeale sain asjale pihta. No, oleks siis üks süsteem, aga magamistoas ja elutoas on erinevad süsteemid. Elutuba muutus arusaadavaks hiljuti. Sellepärast ma pabistasingi, et selle tulega tulevad mängu uued puldid ja lülitid…

Ma ei hakanud sellele ideele vastu rääkima ning seda kõva häälega maha laitma, noogutasin vaid kaasa ja ütlesin: "Hmhm! Hmhm!". Lootes, et see suur vaimustus taandub. Jäigi kuidagi vaikseks mõneks päevaks ning olin täiesti kindel, et see idee on selleks korraks riiulile pandud.

Kuniks ühel päeval saabusin koju, kus mind võttis vastu äärmiselt hasartne abikaasa. Uksest sisse astudes hakkasid tuled vilkuma ning minul hakkas pea ringi käima. Sisemas olin kuidagi natuke tige ning mõtlesin juba kuidas ma lõppkokkuvõttes ei oskagi varahommikul köögis tuld põlema panna. Kulusid vaid mõned minutid kui sain aru, et see on üks lahedamaid ja parimaid asju mis välja mõeldud! Ja pult on tegelikult äärmiselt lihtne!

Jäi muretsed veel ainult ühe asja üle – et kui palju selline tulemajandus kõik maksma läks! Mulle näidati tshekid ette ning rahulolevana tõdesin, et kogu see üritus on ikka väga odav ja missugune tulemus!

Pimeda köögi juhtumit ei ole esinenud, vaid asi on nii automatiseeritud, et kui kööki astun siis sensor annab tulele märku ning ilma igasugu plõksutamiseta lähevad seal väikesed kapialused tuled põlema. Super, ah?

Enam ei karju ma appi, vaid hoopis Hurraa!

21 queries. 0.627 seconds.
Powered by Wordpress
Reizilennuk Vol 1.