EUROOPA KAART

Bloged in maailm,reizilennuk by lennuk Thursday April 24, 2008

Tegelikult on nii ühest kui teisest kirjutada ning pilte üles panna, aga kuidagi ei ole mahti olnud. On olnud töine ja kiire. Seepärast peate hetkel piirduma vaid minu Euroopa kaardiga. Punanesega kaetud ala on riigid, kus olen käinud.


create your personalized map of europe

TAKSOFON

Bloged in maailm,reizilennuk by lennuk Friday November 30, 2007

Mh! Ma kasutasin täna üle paljude aastate taksofoni ehk siis public phone’i. Unustasin oma mobiili koju ning olin sunnitud leidma alternatiiv traadi! 

Uskumatu, kui kätetu ja jalutu sa oled, kui sul puudub selline pisiasi nagu seda on mobiil! No muidugi, sul pole aimu ühestki telefoni numbrist. Vanasti oli mul peas vähemalt paar tükki, nüüd tean vaid töö numbrit ning Harry mobiili numbrit. Ja see on kõik. Mu lugu lahenes kenasti, aga…

… kui raske on tänapäeval leida taksofoni. Telefoni putkasid ei eksisteeri vist enam üldse? On keegi näinud? Ega ma ka esimese korraga õige otsa sattunud. Esimene oli  ühe päris korraliku supermarketi kõrval. Kaks automaati. Üks mustem kui teine. Võttis lausa judistama, kui toru kätte haarasin (jah, ma pesin enda käed ära). Looda sa, ei ole tooni. Meeletusest pistsin sisse raha, et äkki tuleb siis toon peale. Tuhka sulle. Neelas veel rahagi.

Siis leidsin ühe bensukast. See oli nüüd märksa puhtam (määrsin ta muidugi tänu eelmisele ära). Ja töötas! Helistasin. Appi, kuidas need telefoni masinad söövad raha! Ma panin vähemalt 2 dollarit sisse ja hea, et jõudsin kõik jutud räägitud. Iga poole minuti tagant nõudis muutkui uut sööta!

See oli siis minu tänane vihmase ilma seiklus telefoniga.
 

KUS ASUB TšUVAšI VABARIIK?

Bloged in maailm,reizilennuk by lennuk Thursday May 3, 2007

Viimase nädala sündmused on mind viinud rohkem kui kunagi varem Eesti ajakirjanusse olukorraga tutvuma. Mis toimub ja kuidas, sellega oleme me kindlasti kõik kes vähem kes rohkem kursis. Kust uurite teie uudiseid? Mina vaatan klippe www.tv.ee pealt ja loen hetkel põhiliselt Eesti Päevalehte, kuna Postimees on juba teist päeva rivist väljas.

Ajalehte lugedes sattus ette Tšuvaši Vabariik! Ning lisaks sellele veel igasugu ennekuulmatuid riike.

Juba ammu ei mõista ma hukka neid inimesi, kes ei tea kus Eesti asub, või pole sellest midagi kuulnud. See sai mulle selgeks juba aastaid tagasi, kui suveolümpia sissemarssimise rivis oli riike rohkem kui mullu ja paljudest polnud mul aimugi.

Baškortostani VabariikMari Eli VabariikMordva VabariikTatarstani VabariikUdmurdi VabariikPermi kraiKirovi oblastNižni Novgorodi oblastOrenburgi oblastPenza oblastSamara oblastSaratovi oblastUljanovski oblast

21 queries. 0.546 seconds.
Powered by Wordpress
Reizilennuk Vol 1.